RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
21. juuli, 2017

Tegemisi kopratammil näeb nüüd kogu öö

Mõnda aega saime jälgida kobraste tegemisi kahe kaamera vahendusel.
Nüüdsest saab aga kopratammi jälgida ööpäevaringselt - koprakaamera kolis 50-meetri kaugusele kopratammi juurde ja infrapunavalguse toel on võimalik kobraste ehitustöid tammil vaadata ka pimedal ajal.
Koprakaameras muutus jaanipäevajärgse võimsa pilliroo seest kobraste tegevuse jälgimine
lihtsalt nii keeruliseks, et pidi vahetama kas kaamera rakurssi või haarama vikati. Otsustasime kopraid pesakuhila läheduses mitte häirida ja pilliroo niitmata jätta ning selle asemel teha videopildis väikse vangerduse.

Maertha ekraanitõmmis

Kellegi poolt eile lammutatud kopratammi tulid esimesed kaks koprast ehitusinseneri juba õhtul võimalike kahjude hindamiseks takseerima. Esimesed renoveerimisedki said öö hakul tehtud, kui töökad loomad lasid mõned roikad tammi taastamiseks allavoolu.

Varasemalt kopratammi seiranud kaamera siirdub mõne päeva jooksul uuele tööpostile kurvitsaliste rännet vahendama. Kurvitsate rände tippaeg hakkabki kätte jõudma, selle kinnituseks eile õhtul tehtud pilt piirkonnast kuhu paigutame kahlajate kaamera

Kurvitsate rände tippaeg

Lisa kommentaar

Email again: