RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
25. august, 2014

Tara-seatapp (Calystegia sepium) väänleb vastupäeva

Suured trompetikujulised valged õied püüavad pilku.

Tara-seatapu õõitsemisaeg kestab kaua – juulist oktoobrini. Praeguseks on kiiresti kasvavad vääntaime väädid veninud juba 2-3 meetri pikkuseks ja mõnes paigas, näiteks rannaroostikus võib pilliroo varte ümber väändunud ja õites taimi leida massiliselt kasvamas. Sagedasemad kasvukohad ongi tara-seatapul rannikualad, jõgede kaldad, aiad.

Tara-seatapu sugulane kassitapp on väiksemate õitega ja kasvult väheldasem.

Videos on näha õie avanemist ja sulgumist ning vastupäeva väänlevat vääti. Tõsi on, et tara-seatapu väädid “kerivad” end teise taime, aialipi või mõne muu sihvaka eseme ümber alati vastupäeva.

Lisa kommentaar

Email again: