RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
20. detsember, 2022

Talvekaamera Häädemeestel

Häädemeeste aleviku lähistele Pärnumaal seadsime üles reaalajas pilti edastava kaamera. Kaamera nimeks sai tagasihoidlikult “Talvekaamera”, kuigi jah, algne ambitsioon oli, et sellest ranna-äärsest kaamerast saab “Šaakalikaamera” nagu aastate eest oli šaakaleid jälgiv kaamera Läänemaal Metsküla rannas ja Saastna poolsaare rannikul.
Hiireviu

Siin piirkonnas on šaakalid elanud juba aastaid, kuid viimase poole aasta jooksul pole neid nähtud-kuuldud sellisel määral nagu mullu, kui naabruses oleva maja peremehe magamistoa akna all aias toimetasid tihtilugu viis šaakalit ja lausid vahest pererahvale “unelaulu” või siis õrritasid lihtsalt aedikus olevaid koeri.

Küllap need šaakalid ikka on jätkuvalt siinsetel randadel ja jõuavad ühtäkki ka kaamera ees oleva salaküti kuuliläbi hukkunud punahirve korjuseni. Teadaolevalt pole Häädemeeste randadel viimase aasta jooksul peale kahe šaakali kütitud. 

Senise 3 kaamera testimispäeva jooksul on hirve korjusel märgatud pimedal ajal ühte rebast, päeval kahte ronka ning ühte hiireviud nende umbes tuhande seast, kes on Eestimaale talvituma jäänud.

Rongad ja hiireviu

Kindlasti saabuvad hirvekorjusele varsti ka merikotkad, kui mitte enne siis peale seda, kui pilliroo taga olev meri jääkaane alla jääb ja kotkad kala püüda siin merelahes enam ei saa.

Häädemeeste on aastate eest kuulsust kogunud paranormaalsete nähtuste tõttu, sattunud saatesse “Pealtnägija” ning dokumentaalsaatesse “Häädemeeste UFO”. Siia vahetusse naabrusesse on rannale ehitatud kümnekonna aasta eest lausa vaatlustorn paranormaalsete nähtuste ja tundmatute objektide vaatluseks. Nii et, mine isahane tea. Mida kõike siit “Korjusekaamerast” - “UFO kaamerast” näha saab? Oi,Oi!


Lisa kommentaar

Email again: