RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
09. oktoober, 2015

Struuga maastikukaitsealal esimesed ligipääsud valmis!

Struuga maastikukaitsealal on valmis saanud ahjusoojad poollooduslike koosluste hooldamiseks vajalikud ligipääsud.

Valmis on saanud ehitusprojektiga "Struuga MKA poollooduslike koosluste majandamiseks vajalike ligipääsude ehitusprojekt" (AS projekteerimisbüroo Maa ja Vesi) kavandatud Jaama-Vasknarva kanalile torusild ja juurdepääsu trajektoorile jääva kuivenduskraavile truup. Tööd teostas Rakvere Põllumajandustehnika OÜ. Töid rahastas Euroopa Regionaalarengu Fond.

Tänu uuele truubile paranes ligipääs hooldatavatele niitudele, mille kogupindala on ca 239,83 hektarit ning tänu uuele torusillale taastatakse Struuga maastikukaitsealal ca 170,73 hektarit poollooduslikke kooslusi!

Visuaalne ekskursioon truubi asukohast enne ja pärast (fotod: Leevi Krumm):

Visuaalne ekskursioon uue torusilla asukohast enne, vahepeal ja pärast (fotod: Leevi Krumm ja Harti Paimets):Lisa kommentaar

Email again: