RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
13. september, 2017

Sookurekaamera Sassis

Mobiilne veebikaamera, mis hiljuti jälgis kurvitsate rännet, on nüüd Matsalu Rahvuspargis Sassi poolsaarel rändavate sookurgede võimalikus ööbimispaigas.

Sookurgede ränne kogub hoogu ja selle haripunkt saabub harilikult septembri teises pooles kui põhjapool muutub ilm kargemaks.

Eile päeval oli Sassi poolsaarest umbes 5 km kaugusel kõrrepõllus juba näha 500- pealist kureparve. Peamised toitumispaigad asuvad siin suurematel põllulaamadel Sassi poolsaarest idas kuni Kirimäe ja Martnani. 

Sookure riikliku seire koordinaator Aivar Leito andmetel on Matsalu lahe ümbruses tähtsaim rändavate sookurgede ööbimispaik just Põgari-Sassi piirkond Tauksi saare ja Tuuru ranniku vahel. Lahe ümbruses peatub sügisrändel kuni 20000 lindu. 

Sookurgede salgad saabuvad ööbimispaika enamasti paar tundi enne kuni pool tundi pärast päikese loojangut ja lahkuvad sealt hommikul päikesetõusu aegu. Neil aegadel ongi suurim tõenäosus kaamera ees näha neid graatsilisi rändajaid ja kui parasjagu linde pildil polegi on ikka kuulda nende võrratut häält.  

Peale sookurgede on kindlasti lähinädalatel võimalik jälgida ka laglede ja hanede salkasid, hõbehaigrud, kuullilisi, parte ning teisigi rändureid ja paiksemaid linde.

Tasub ka päeval pilku peal hoida.

 


Kommentaarid

26 .september, 2017
Aivo Kutser
Miks otsepilti ei näe?

Lisa kommentaar

Email again: