RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
13. aprill, 2020

Saunja lahe kaamera

Veebikaamera paigutasime esmakordselt Silma looduskaitsealal asuva Saunja lahe kaldale, et vaadata ja kuulata siinse elustiku esindajaid. Kui lõputuna näiv tugev tuul kord vaibub, kuuleb kaamerast paljude ümbruskonnas tegutsevate lindude hääli. Hommikuti ja õhtuti kostuvad lahel peatuvate suur-laukhanede ja rabahanede häälitsused. Üsna sageli on kuulda ka kõrvaloleval rannaniidul pesitseva sookurepaari kruuksatusi.

Kaamera ette tasub ennast seada juba varahommikul. Kõrvalolevast metsatukast kõlab musträsta, laulurästa, punarinna, metsvindi ja paljude teiste laululindude kontsert.

Kõige sagedasemad kaamera ees tegutsejad on hall- ja hõbehaigrud. Nemad käivad madalaveelisel lombil veeputukaid ja tillukesi kalu püüdmas. Kährikuid ja rebaseid on siin rannas sageli nähtud.
Kevade arenedes ilmub lahele linde järjest juurde. Aprilli lõpus ja mai alguses saabuvad Silmale suured valgepõsk-laglede parved. Põnevat helitausta pakuvad ka roolinnud, kelle saabumisaeg jääb lehekuu esimestele päevadele.

Vaatame siis ja hoiame pöialt, et saabuksid ükskord ka tuulevaiksed ajad...


Kommentaarid

05 .mai, 2020
Annu
Täname veebikaamera eest. Näeme, kuidas Saunja linnud nad praegu teevad. Meil on Saunjas suvila, aga Sooomest karantiini tõttu sinna ei pääse.

Lisa kommentaar

Email again: