RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
22. jaanuar, 2016

RT400 Keeri-Karijärvel

RT400 viitab paarikümne tonnisele lintidel liikuvale freesile, mis toimetab praegu Keeri-Karijärve looduskaitsealal.

Peenema võsa likvideerimisest Elva jõe ja Keerijärve luhtadel on siin varem juttu olnud. Tööjärg on jõudnud sinnamaale, et nüüd kukuvad suurema läbimõõduga puud, millest kivipurustaja jõud üle ei käinud. Eesti-Vene piiri puhastamiselt tulnud masinal ei lähe suurte puude mahalükkamine ja  freesiga lömastamine samuti kergelt. Masinist Ivo sõnul on optimaalseks puude läbimõõduks 10 cm. Kvaliteetne töö eeldab edasi tagasi manööverdamist ja masin liigub aeglaselt, mistõttu jõudlus freesiga taastamisel suur ei ole. Arvestades seda, mille tunnistajaks minu silmad olid, siis poole päevaga oli metsast puhastatud paari-kolme tuhande ruutmeerine plats. Aja hulka kuulus ka masina remontimine, mida tuleb ikka ette.

Töötingimused tänu lumele eelnenud külmale on väga head. Pinnase kandevõimega probleeme pole ja mingeid rööpaid järgi ei jää.

Alljärgnevalt klipi näol töö stiilinäide:


Freesi mehhanism igas seisus teradega. Terveid terasid oli selgelt vähemuses.


Milline avarus!

Lisa kommentaar

Email again: