RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
26. mai, 2017

Rohelised konnad

Soe pani rohelised konnad laulma. Möödunud nädalavahetusel, kui Põlvamaal Vereta jahti pidasime, sattusin konnahäältest rõkkava tiigi äärde. Selle kevade seni kõige soojem hommik oli teinud tiigikonnad (Rana lessonae) häälekaks ja vilkaks.

Väiksele, umbes 7 cm pikkusele ja lühikeste jalgadega konnale, on sigimiseks vaja juba piisavalt soojenenud veekogu, sestap algabki nende pulmaaeg hiljem kui pruunidel konnadel ja kestab portsjonite kaupa kudemisest tingitult kuni poole suveni.

Tiigikonna elupaigad asuvad peamiselt Lõuna- ja Ida-Eestis, Põhja-Eestis on ta haruldane ning puudub saartel sootuks. Läänemaal Noarootsis leidub seda kena kahepaikset vaid väikesel maa-alal. Küllap keegi konnasõber on neid siia kunagi asustanud.

Väikese looma kohta teeb konnake tõesti võimsat häält. Selle tarbeks on tal valkjat värvi häälepõied, mis videojupis nähtuna ka kenasti oma ülesannet täidavad.



Kommentaarid

25 .juuli, 2021
Kristel
Mul on jõeäär täis rohelisi konni see aasta. Pärnumaal, Tori Jõesuus, Pärnu jõe kaldal.

Lisa kommentaar

Email again: