RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
14. aprill, 2014

Näsiniin (Daphne mezereum)

Kes siis ei tunneks sinilille? Vähe on neid. Raagus metsa all õitest roosat põõsakest aga  ei pruugita alati äragi tunda.

Näsiniin kasvab ja õitseb samal ajal ja sageli samades kohtades kus sinilillgi. Kuid kaugeltki mitte alati  me ei leia sinetava metsa alt mürgist näsiniinepõõsast. Mürgiseks teeb taime kõik osad ja lõhnad dafnetoksiin.

Nii, et õit võiks nuusutada vaid korraks veendumaks tema heas lõhnas. Jäägu meist näsiniinele metsas kõik oksad ja õied külge, et ei tekiks oksa murdmisest kätele ville ega vaasi pandud õitest peavalu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lisa kommentaar

Email again: