RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
02. juuni, 2014

Mäkrade pojalootus ja “sõiduplaan”

Selge on, et meie mägrakaamera ees olevas kolme uruavaga väikeses mägrakünkas elavad kaks mäkra – ootuspäraselt emas- ja isasloom.

Mägra poegi pole aga näha olnud ja polegi midagi imestada, sest emasmägrad ei pruugi poegida igal aastal. Kuid pole lootusetult hilja ja ilmvõimatu, et ühtäkki pistavad just kaamera ees olevast urust välja oma pead väikesed mägrapägalikud. Neil kärplastel võivad pojad sündida üsna pikas ajaskaalas märtsist kuni mai alguseni. Vastsündinud roosadel ja halli siidise karvaga mägrabeebidel kulub veel viis nädalat enne kui neil silmad avanevad ning veel kuni paar nädalat pimedast urust maailma avastamiseni. Nii, et nad võivad sealt veel tulla.

Kaamerasalvestised näitavad, et praegu võib kõige tõenäolisemalt näha mägrakaamerast loomade tometamisi hommikul kella 5-7 ja õhtul 19-21. Selline see sõiduplaan – valgel ajal hommikul ja õhtul.

Lisa kommentaar

Email again: