RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
04. märts, 2016

Mägrakaamera alustas varakult

Mägra urgude juurde seatud looduskaamera Saaremaal töötab jälle, Kadi ja Tõnis on pikemad uned ära maganud ja korrastavad juba pesa.
Oleme harjunud teadmisega, et mägrad talvel magavad. Magavadki oma talveuinakut, kui on pakane, külmunud maapind ja uru ümber mägrast üle pea kõrguvad hanged. Sellist talveilma on sel aastal vähe olnud ja mäkrade uni jäänud lühikeseks.
Harjumaal sumpas mäger uru suudme ees paksus lumes juba enne suurt sula – 27. jaanuaril. Sellest päevast alates on sealses linnakus elav neljaliikmeline mägraperekond tegutsenud rajakaamera ees igal ööl nii paksus lumesajus kui ka vihmas.

Meie vana tuttav Saaremaa mägrapaar Kadi ja Tõnis juba sagivad kaamera ees kakkude huigete ja sookurgede kluugutamise saatel. Videost näeme, kuidas nad veeretasid urgu värsket pesamaterjali ja otsisid teineteise kasukast parasiite.


Algus on paljulubav. Saame näha, kuidas mägrapaari elu läbi aasta kulgeb. Kas sel kevadel lõpuks pojad ka oma ninad urust välja pistavad ja suureks kasvavad? Eks paistab.


Lisa kommentaar

Email again: