RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
26. juuni, 2015

Mägrad nägid vaeva

Keeruline lugu nende mäkradega. Kui palju me nende elust üldse teame?

Kaamera vahendusel mäkrade jälgimine tekitab järjest küsimusi, millele pole need loomakesed veel vastust andnud.

Varakevadel kaevati üks uruava juurde, kaabiti välja pinnast ja tassiti sisse ohtralt värsket pesamaterjali, sügati end külg-külje kõrval uru ees, kõik paistis sujuvat – aga kus on pojad?

Siis kui pojad pidid nina uruavast välja pistma, kadusid Kadi ja “poiss”, kelle nimi võiks olla Tõnis, pea kolmeks nädalaks sootuks – paaril korral siiski vilksatasid.

 Nüüd 25. juuni päevasel ajal võis mägrapaari jälgida pikemalt – lausa poolteist tundi järjest. Pole varem näinud, kuulnud ega lugenud, et mägrapaari paaritumistoiming võib kesta järjepanu poolteist tundi.

Selle teadmise võrra on nüüd targemad paljude riikide tähelepanelikud kodanikud, kes jälgivad mägrakaamerat.

Jääme huviga ootama järgmist üllatust, mis annaks uut teadmist mäkrade käitumisest.

Mägrad nägid vaeva

Lisa kommentaar

Email again: