RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
30. märts, 2015

Loopealsete taastamine Karala - Pilgusel

Veebruaris alanud 25 ha loopealsete taastamistöö Karala - Pilguse hoiualal on lõpule jõudmas.
Karala - Pilguse hoiualal, Katri panga vahetus läheduses, andsime 2014. a rendile aja jooksul suures osas kinnikasvanud loopealseid. RMK korraldas poollooduslike koosluste taastamiseks hanke ning 2015. a veebruari lõpus alustati taastamistööga. Tänaseks on raie lõpetatud ja väga ligikaudse arvestuse järgi  ootab transportimist 2100 tm hakkepuitu. Raiutud puidu vallid on aukartustäratavad. Allolevatel piltidel on üks 400 m pikkune "müür". Puiduvirnade kogupikkus on 970 m. Töö lõpetavad oksakorjajad (mitte pildil olevad isikud).


Looduskaitsetalituse tööjuht Martin Tishler (vasakul) vaatab objektil üle giljotiinitööd. Valli ots on näidatud noolega.Hakkepuiduvall on traktorist kõrgem.Katri panga ja tööala asukoht Saaremaal.

Lisa kommentaar

Email again: