RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
17. veebruar, 2020

Leiutajateküla Sikassaare

Sikassaare Vanametall OÜ töömehed ehitasid Terri traktorile kasti, et muuta efektiivsemaks poollooduslike koosluste taastamistööl nõutav raidmete koristustöö.

Käisin 17.02.2020 Saaremaal Hallikivi loopealse taastamistöö objektil, kus käis raidmete koristustöö. Taastamistööd tegi Sikassaare Vanametall OÜ. Kui seni oli taastamistööl raidmete koristamiseks kasutatud järelkäruga ATV-d, siis nüüd liikus alal Terri traktor, millele oli kohandatud alles eelmisel päeval Sikassaare Vanametalli töökojas valminud kast. Töömehed rääkisid, et ATV-ga oli töö väga aeganõudev - hästi palju edasi-tagasi sõitmist väikese koguse materjaliga. Käsitsi peale, käsitsi maha. Seetõttu mõeldi, et võiks valmistada suurema, Terrile sobituva ja kallutava kasti. Kasti kallutamine toimub tõstuki haaratsiga. Eks seda kasti saab kasutada mujalgi, peale koosluste taastamistöö.


Koristustöö Hallikivi loopealse taastamisel. Terri soetati 2017. aastal ja kast valmis 16.02.2020.  Kerge tehnikaga pinnast ei kahjustata.


Pealmine osa koormast tõstetakse maha haaratsiga.


Kallutamiseks kasutatakse haaratsit. Kasti esiossa on tehtud vastav aas, millest haaratsiga kinni võetakse.


Kasti esiosas on aas haaratsiga kallutamiseks. Näha on ka tugijalad, et vältida kallutamisel kummuliminekut.


Hallikivi loopealne. See koht ootab veel koristamist.


//media.rmk.ee/files/MVI_4147.MP4


Lisa kommentaar

Email again: