RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
14. aprill, 2014

Kuidas hirved Saaremaale said?

See polnudki nii väga ammu. Saaremaa hirvede asurkond sai alguse 1965. aasta märtsikuus, kui Loode metsa lasti vabadusse kolm Venemaalt Voronezist toodud looma.

Loode metsa lasti vabadusse kolm Venemaalt Voronezist toodud looma. Aastaid hiljem toodi saarele viis hirve Lätist Ugale piirkonnast ja tosin looma Gauja rahvuspargist. Naabersaarele Hiiumaale on hirvi asustatud lisaks ka Leedust. Abruka saarelt on hirvi aeg-ajalt  Saaremaale läinud, kas ka Hiiumaalt.

 Möödunud aastal tehtud loenduse põhjal elab Saaremaal umbes 1700 hirve. Siin elab neid pea poole tuhande võrra rohkem kui ülejäänud Eestis kokku. Neid uhkeid loomi siin tõesti jagub.

Lisa kommentaar

Email again: