RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
20. märts, 2020

Kui talvest saab kevad – fotomeenutus talve viimasest päevast

See aasta tuleb kevad teisiti,
tiu-tiu! ja teisiti, see aasta teisiti,
ja kevad teisiti ja tuleb teisiti,
tiu-tiu! ja teisiti ja hoopis teisiti.

Henrik Visnapuu “Kolmas kiri”

Täna hommikul algas astronoomiline kevad. 

Valge sinilill
Toomingas

Kui ühiskondlikus plaanis on kevad tõesti teist nägu ja tegu, siis looduses liiguvad asjad vääramatu jõuga omasoodu vastu saabuvale kevadele.  

Sinililled
Paiseleht 

Seljataha jäänud talve viimane päev paistis kevadine. Päeva kõrghetk oli kindlasti selle kevade esimese valge-toonekure tervitamine Rõumas, siin-seal päikeselaikudes oma nina kulust välja pistnud sinililled, kuival kraavipervel võisilmana säravad paiselehed ja linnud-linnud-linnud – lugematul hulgal hanesid, kiivitajaid, põldlõokesi ja täitsa arvestataval hulgal majesteetlikke sookurgi.  

Hallhaned
Rabahaned
Suur-laukhaned
Kiivitajad
Laululuiged
Hallhaigrud
Merikotkas
Naerukajakad ja sookurg
Valge toonekurg
Valgepõsk-lagled

Kui füüsiline tervis vähegi lubab, siis tehke vaimsele tervisele teene ja minge vaadake oma silmaga, sotsiaalset distantsi hoides, mõistagi, kuidas see kevad õieti välja näeb.  

Künnivaresed

Nii palju naeru, linde lille't hoi!
Ja päikest, meeletumalt päikest.
Ih ah ah haa! ah haa! Ih ah! Oh oi!
Paar prahvangut veel rõõska äikest:
mürr mürr! mürr mürr! trahh! trahh! 

Henrik Visnapuu “Kolmas kiri”

Kasari jõe luht
Katkujuure õied

Lisa kommentaar

Email again: