RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
10. oktoober, 2019

Koprakaamera lõpetas ülekande Uras

Maikuu lõpus Pärnumaale Kilingi-Nõmme jahialale paigutatud koprakaamera lõpetas ülekande.  

Uras oleva kuhilpesa juures tegutsesid kaks kobrast selle ajani, kui ühte looma tabas äkki murduv puu. Puu langes sedavõrd kiiresti ja ootamatult, et vees olnud loom ei jõudnud langeva tüve alt põgeneda. Peale seda juhtumit ei õnnestunud enam näha kaamerapildis kahte kobrast korraga. Üks loom toimetas igapäevaselt kaamera ees veel nädala jagu, järgneval nädalal oli näha aasta looma vaid paaril korral ja seejärel kadus sootuks.

Siia videomeenutus täpsest tabamusest: Põdrauurija Jüri Tõnisson avaldas selle intsidendi kohta arvamust, et tõenäosus inimesel kosmoseprügiga pihta saada on ehk suurem kui koprale võib langev puu pähe kukkuda – mine tea. 

Juuni keskpaiga keskpäeval tekitasid elevust kamp saarmaid, kaks vanalooma ja kolm poega. Nad lustisid kopratiigis täiel rinnal ja tundsid elust rõõmu. Saarmad tulid suve jooksul siia veel paaril korral. 


Kopra tavapärane tegevus Ura tiigis paistab sellest videost: 

 

PS: Kaamera uueks asukohaks saab Tallinna loomaaia mets, kus elab omatahtsi ja täiesti vabaduses mägrapere. Huvitav on, kas linnamäkrade elurütm võib kuidagi erineda loomulikumas keskkonnas elavate mäkrade omast.

Lisa kommentaar

Email again: