RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
04. aprill, 2019

Koprakaamera 2019

Koprakaamera on taas eetris. Sellel aastal saame jälgida kobraste tegemisi Matsalu rahvuspargis Penijõe kaldal asuva kuhilpesa juures. Kobraste kuhilpesa tagant paistab kõige suurem Läänemereäärne rooväli.

Neli haavatüve kaamerapildis on pandud selleks et vaadata, kas ja kuna koprad nende vastu huvi hakkavad tundma. Varemad koprakaamera kogemused Saaremaal näitasid, et piibrid tüvedesse külmalt ei suhtunud ning varem või hiljem need läbi närisid. Haab ju peaks kobrastele väga hästi maitsema ja sellist maiuspala siin ei kasva, on vaid lepad ja kobraste nuditud pajud.

Siin kuhilpesa naabruses elab teinegi poolveeline loom – mink. Ohtrate ekskremetide järgi otsustades on siin tegutsemas mitu ameerika naaritsat. Šaakalite ulg kostus eile õhtul kenasti eetrisse. Talvel nähti kuhilpesa kõrval ilvese jälgi.

Vee- ja metsalindude hääli-laulu pakub kevad Penijõel küllaga, naerukajakate häältest on praegu kevade õhk paks. Aeg-ajalt kostab roos elava hüübi madalat heli… ja vahest ehk kalameeste juttu, sest särg on kudemisrändel piki penijõge ülesvoolu.

Vaatame siis, kuidas aasta loomal elukene veereb Penijõe kallastel.


Lisa kommentaar

Email again: