RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
05. juuli, 2017

Koprad ehitavad tammi

Kergesti teisaldatav veebikaamera on nüüd valmis ja üles seatud Saaremaale. See on esimene kord, kui mobiilset veebikaamera kompleti katsetame Elisa mobiilivõrgu vahendusel ja vajadusel ka täiustame.

Pilti reaalajas näeme sellest paigast, kus asub vaatajaile juba tuttav koprakaamera, umbes 50-60 m allavoolu kopratammi juurest.
Sellest tammist omakorda sadakond meetrit allavoolu on veel üks kopratamm.

Pesa juures oleva ja teise tammi aluse veetaseme vahe oli silmaga hinnates meeterkond. Mõlemaid tamme sai veetaseme langetamiseks pisut kohendatud lootuses, et saame meiegi jälgida, kuidas usinad tammiehitajad seda taastama asuvad.
Kaamera paigaldasime pühapäeval ja senini pole veel koprad tõsisemat tammitaastamist ette võtnud, üks kobras tõi kohale vaid paar kaigast.
Kopraid ja pardiperet allavoolu tammi ületamas on siiski selle lühikese aja jooksul korduvalt nähtud. Mine tea, võibolla taastavad kõigepealt hoopis kaugemat tammi ja siis kaamera juures oleva. Kui vaatame, siis näeme.
Esialgne plaan on kobraste tammiehitust siin paari nädala jooksul jälgida, eks saab näha, kui usinad tammiehitajad nad sel ajavahemikul on.
Kui kopratammi kaameraga lõpetame, siis on käes kurvitsaliste rändeaeg ja plaan on kahlajatele pilk peale visata. Selleks on Läänemaal kena ja kurvitsarikas kohtki valmis vaadatud.

Suured tänud: Omar Neilandile Hatcam-ist, et selline teisaldatav kaamera üldse sündis, Urmas Letile EEnetist, kes selle vaatajatele nähtavaks teeb ning Elisale, kelle abil tuleb pilt sealt, kus on levi.


Kommentaarid

08 .juuli, 2017
Helle Männik
Tere, palun selgitage koprakaamera jälgijatele LK avalehel või foorumis, miks lõhkus 7. juuli õhtul kella 9 paiku üks naisterahvas koos kolme lapsega kopratammi. Kas kaamerat üles seades oligi nii mõeldud? Teie artiklist ma midagi niisugust küll välja ei loe. Foorumi liikmed on sellisest tegevusest väga häiritud.
10 .juuli, 2017
Tiit Hunt
Tere!
Rõõm kuulda, et kobraste tegemistele elatakse kaasa ja täname muretsemast.
Nii muidugi ei mõelnud, et tammi lõhutakse. Kuna see tamm asub eramaal, siis otsustavad omanikud, kui suures ulatuses nad oma maid lasevad kobraste poolt üle ujutada.Omaniku vaatevinklist on see igati mõistetav ja kobraste elu see otseselt ohtu ei sea.

Lisa kommentaar

Email again: