RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
28. juuni, 2017

Kolga looduse õpperada

Kolga looduse õpperada asub Pärnumaal Kolga oja kaldaid palistavas vaheldusrikkas metsas. See on suurepäraseks vahelduseks muidu suisel ajal peaasjalikult rannal peesitamisega seonduva Pärnumaa avastamiseks.
Raja kaks haru pikkusega 1,5 ja 3,5 km annavad ülevaate elust luitemännikus ja vaikse metsaoja kallastel. Kahjuks on rajal asuv väike allikas kuiv, kuid palaval suvepäeval matkates saab end värskendada ja hinge tõmmata lähedalasuvas piknikuvarustusega puhkekohas. Telkimiseks peab küll liigtallamise tõttu teise koha leidma, näiteks sobib selleks suurepäraselt ca 5 km kaugusel asuv RMK Matsiranna telkimisala.

Männitaelik

Matkajat abistavad avastusretkel rohked infopunktid, mis valgustavad erinevaid metsamajanduslikke aspekte.

Kõverad männid

Nii saab näha koprakahjustust pirakal ojaäärsel remmelgal, väheldast sarvesügamise puud, põdra- ja lumekahjustusi noorendikus, "piitsutatud" ladvaga puud, lodu, põlendikuala, erosiooni jm.

Põlengu jäljed

Pikast sirgest mastimännist oluliselt erinevat nägu ja tegu puid märkab ka kogenematu silm, kuid siin saab täpsemalt teada, mis peitub tüvekõveruste, jändrike okste ja pahkliku tüve taga ning näiteks ka seda, mis asi on tulioks.

Tulioksaga mänd

Vanal ajal elutähtsat taelikut saame vaadata mõne meetri kõrgusel männitüvel. Veel saja aasta eest löödi Maarjamaalgi tulerauaga sädet, et tael hõõguma hakkaks ja sedamoodi tuld saaks hoida.

Pahkadega mänd

Vast kõige meeleolukamad rajatekstid võimaldavad pilguheitu pärimuskultuuri ja nii saab näiteks vastuse küsimusele, kuidas on seotud pikselöögiga puu ja hambavalu.

Lisa kommentaar

Email again: