RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
19. august, 2019

Keila jõe kalad kaamerapildis

Raske kalade kahurvägi pole veel teele asunud, vaid jõuab Keila jõe suudmesse ehk varemalt kuu aja pärast. Varem või hiljem, ilmast ja veeoludest sõltuvalt, jõuavad kalakaamera ette väga suured koelmutele siirduvad lõhed ja meriforellid ning võibolla korraga kümnete kaupa jõesilme, kes hakkavad varsti jõkke kogunema, et olla varakult valmis kevadiseks kudemiseks.

Praegu on veel aeg, kus kalakaamera ette satuvad enamasti väiksema kaliibriga tegelased, kui välja arvata rahulikult mööda ujunud muljet avaldavalt suur hõbekoger ja aegajalt vilksatav noor umbes 35cm pikkune forell ning seltskond vimbasid. Aga kindlasti on neid suuri siit rohkem läbi käinud.

Päevasel ajal ujuvad kaamera ees pea pidevalt ogalikud ja ahvenad, pimeda aja saabudes läheb suuremaks sagimiseks. Ahvenaid tuleb juurde, lisanduvad särjed ja viidikaparv ning on võimalik üsna tihti näha möödunud ja sel kevadel sündinud väikseid lõhe- ja meriforellihakatisi.


Lisa kommentaar

Email again: