RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
06. aprill, 2022

Karukaamera alustab ülekannet

Karukaamera paigaldasime Järvamaal Väätsa kandis metsaalale, kus möödunud aasta kestel kohati erakordselt palju karusid ning nähti ohtrasti nende tegevusjälgi. Tõenäosus karukaamera ees erinevaid karuisendeid näha on siin kindlasti väga lootustandev.

Sellel aastal peaks Järvamaa metsades veelgi rohkem karusid ringi luusima, sest siin maakonnas-piirkonnas on hinnanguliselt kümmekond karuema, kellel sündisid pojad nüüd selle aasta alguses. Ligikorda veerandsada kolme kuu vanust karutitte peaks praegu kuskil siin maakonna metsades-lagendikel oma ema sabas maailma avastama, sest kaks-kolm poega on harilikult oti pesakonnas, viis poega on lagi.

Sellel aastal kannab karu aasta looma tiitlit ja sellist vägevat looma jälgida reaalajas on igati põnev ja kaamera vahendusel muidugi ka täiesti ohutu.

Et karud ja teisedki kiskjaloomad kaamera vaatevälja satuksid, on vaja peibutist, milleks sobivad liikluses hukkunud metsloomad. Praegu kaamera ees veel peibutavat lõhna pole, kuid siin kaamera taga on mõned maakülge külmunud põdra jupid, mille juures olid kahe hundi verivärsked jäljed.

Karu jälgi pole siin selle nädala jooksul näinud, kuid nemadki ehk ehmatasid kõleda ja tuisuse ilma peale. 

Karukaamerat näeb Riigimetsa YouTube kanalilt  https://www.youtube.com/watch?v=70Qr08Hdd9s


Lisa kommentaar

Email again: