RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
24. juuli, 2019

Kännufrees Väljaküla puiskarjamaal

Käisin 24.07.2019 Saaremaal Väljakülas vaatamas, et kuidas kulgeb puiskarjamaa taastamistöö. Parasjagu freesiti objektil kände.

Laidevahe looduskaitsealal Väljakülas algasid 6,8 ha suuruse puiskarjamaa taastamistööd juba 2018. a sügisel, kuid märgade pinnaseolude ning linnurahu tõttu tekkis töös seisak. Tööd jätkusid 2019. a juuli teisel poolel. Teoksil on sügisel raiutud materjali kokkuvedu ning kändude freesimine. Paari päeva taguse tugeva vihmavalingu tõttu oli pinnas veel pehmevõitu ning seetõttu ei saanud hetkel materjali kokku vedada. Küll aga toimetas alal freesija. Lintidega masin rohukamarat ei kahjustanud.

Puiskarjamaa taastamistööl 2018. a sügisel raiutud materjal tuleb kokku vedada.

Freesimismasin Laidevahe LKA Väljaküla karjamaal.

Töömees räägib freesi omadustest ja võimekusest.

Kui freesitera millegi kõvema vastu peaks põrkama, siis see läheb peitu. Inertsiga teeb tera ringi peale ja tööd saab jätkata tera lõhkumata.

Kariloomad küll silma ei jäänud, kuid ka loomad olid samal ajal karjamaal. Masinate ligi nad ei kipu, toimetasid kusagil eemal.

Lisa kommentaar

Email again: