RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
17. detsember, 2018

Ilves Saastnas

Eile öösel kell 3.41 ja hommikul 8.01 ilmus šaakalikaamera ette ilves – aasta loom.


Tundus, et tegu oli kahe erineva isendiga: põgusalt end näidanud öine jalutaja paistis olevat vanaloom ja hommikuse uudistaja suurus, välimus ja kehakeel viitasid pigem noorloomale. Igal juhul kena üllatus ja vaheldus seni kaamera ees toimetanud imetajatele – hiirtele, šaakalitele, rebastele ning halljänestele.

Näis, kas tuleb ka hunt siia end näitama nagu juhtus möödunud talvel, kui šaakalikaamera asus siit umbes kuue kilomeetri kaugusel Metsküla rannas. Kevadtalv tõi seal kord hämaral õhtutunnil lühikeseks ajaks pildile ka kahe pojaga emasilvese.


Lisa kommentaar

Email again: