RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
14. veebruar, 2015

Huvitav leid välitööl

Rõngastatud kotkas haava okstes.

Läänemaal, Haeska lähistel vältööd tehes, sattusin ühe haava juurde, mille okstes, umbes 6 m kõrgusel, rippus hinge heitnud merikotkas. Ta oli rõngastatud märgisega B4 22. Võtsin ühendust ornitoloog Renno Nellisega, kelle sõnul sellise numbriga lind ei olevat Eestis rõngastatud. Edastasin ka koordinaadid ja loodetavasti saame hiljem kuulda, mis oli linnu elutee lõppemise põhjuseks. Linnule lubati järgi minna ja uurida surma põhjust.Hoiab küünistega oksast kinni.Number näitab, et ole Eestis rõngastatud.Lind oli kõrgel puu otsas.


Rääkides aga välitööst selle koha juures, siis olin hindamas keskonnaregistris registreeritud puisniitu, et vastavusel teha ettepanek ala rendile andmiseks. "Puisniit" nägi välja selline nagu alloleval pildil. Imestust see ei tekitanud, sest praktika on näidanud suurt vigade hulka registris.
Ja kuhu oli teel see röövik õhtu eel veebruarikuus? Igatahes ma sekkusin looduslikku kulgemisse, võtsin ta rajalt maha ning viisin lehtedest ja kulust koosnevasse kuivemasse keskkonda. Ilmselt rohukedrik, nemad võivad sulailmaga liikvele minna.


Lisa kommentaar

Email again: