RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
29. november, 2021

Hirvekaamera 9. hooaeg

Punahirvede tegemisi Saaremaal saame taaskord jälgida reaalajas. Juba pika traditsiooniga hirvekaamera on kogu oma ajaloo jooksul paiknenud ühes ja samas paigas, isegi sama posti küljes, mis huvitaval kombel ei ole siiani näidanud mingeid mädanemise märke.

Selleks hooajaks valmistas Uno ette uue söödaplatsi, mis paikneb vanast hirveplatsist umbes kolmesaja meetri kaugusel männituka servas. Puhas vähetallatud metsaalune ja seni veel väheste pabulahunnikutega. Igal juhul uus koht hirvede jaoks ja värske vaade vaatajale.

Hirved hakkasid uuel söödaplatsil sagedamini käima poolteist-paar nädalat tagasi, kui ilmad läksid jahedamaks. Platsil käivad praegu ainult hirvepullid, hirvelehmad ja vasikad hoiavad eraldi. Pullide seas on jäänud silma üks 16 haruliste sarvedega loom ja teine elukas köitis pilku seepärast, et tal on alles ainult vasak sarv, millel kuus sarveharu. Teisi loomaliike pole selle lühikese eetriaja jooksul veel märganud.Näis, mida põnevat pakub meile hirvekaamera üheksas hooaeg.Lisa kommentaar

Email again: