RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
27. detsember, 2018

Hirvekaamera 6. hooaeg

Punahirvede (Cervus elaphus) toimetamisi saab jälle jälgida looduskaamerast Saaremaal – kuuendat hooaega alates 2014. aastast. 

Paari kuu pärast, veebruari lõpus täitub juba viis aastat, kui saime esmakordselt vaadata hirvede tegemisi veebikaamera vahendusel reaalajas.

Hirved hakkavad söödaplatsi vastu huvi tundma alles püsivamate külmade saabudes ja sel korral tuli külmem aeg alles detsembri keskpaigas, nüüd aasta viimasel nädalal on hirvepulle kaamera ees juba rohkesti, hirvelehmad ja vasikad pole siia veel jõudnud. 

Selle poole kümnendi jooksul on juhtunud Saaremaa loomastikus nii mõndagi. Hirvede arvukus on tõusnud ligi 300 isendi võrra, hinnanguliselt pea 2000 loomani. Metssead olid veel kahe aasta eest hirveplatsi alalised ja arvukad külalised, kuid nüüdseks on suured metsseakarjad siit katku tõttu teadmata ajaks kadunud. Möödunud talvel õnnestus platsil märgata üksikut kesikut vaid korraks.  

Kena kohev rebane on juba käinud, küllap metsnugis tuleb aeg-ajalt läbi ja kährik pehmemate talveilmadega ja kevadepoole mäger, huntki on siin korra möödunud hooajal kaamera ette sattunud. 


Kodukaku häälitsusi oli täna hommikul kuulda kaamera kõrval puu otsas, pasknäär leidis midagi porgandikasti seest ja alt…Näis, mida põnevat laseb kaamera hirveplatsilt seekord paista.


Videostriimi edastab mobiilimastide kaudu Teetormaja ja vaatajatele muudab nähtavaks EENet. Kaamera paigaldas Hatcam. Suur tänu looduskalender.ee.

 


Lisa kommentaar

Email again: