RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
24. september, 2014

Hirved möergavad

Kui teeme arvutis lahti hirvekaamera, siis võib näha matsutavaid metssigu, õunu nosivaid kährikuid, mäkru ja rebaseid. Taustahelina kuuleme aga möergavaid hirvi.

Jah, hirvedel on kiired ja väsitavad ajad, armuvalu paneb hirvepullide võimsa hääle pimeduses kilomeetrite kaugusele kajama. Pulmi pidavad loomad ei tee praegu asja söödaplatsile, kuid möergeid ja vahest isegi rivaalitsevate pullide pusklemisel tekkivat sarveklõbinat kostub ka kaamerasse. Mõned neist pullidest klaarivad jõuvahekordi siinsamas kõrval oleval lagedal heinamaal. Kui jõuliste häälitsustega ei õnnestu tugevamat selgitada, siis lahendavad pullid oma erimeelsused vägevate sarvede abil. September ja oktoober ongi punahirvel jooksuaeg ja paaritumise nimel üritavad parimais aastais hirvepullid hirvelehmi oma kontrolli alla saada möirete ja võitlusega. Kuulame siis.

Jooksuaeg Nasva jõe luhal.


Pildi autor: Jaan Künnap

Jaga oma muljeid looduskalender.ee foorumis

Kommentaarid

03 .juuni, 2024
1
1

Lisa kommentaar

Email again: