RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
05. märts, 2021

Haruldused platsis ja hirvel sarved läinud

Hirvekaamera 8. hooaeg sai alguse möödunud aasta novembri keskel ja selle pea nelja kuu jooksul pole olnud hirveplatsil kordagi võimalust näha metssigu. Nüüd, mõne päeva eest, oli toredaks üllatuseks näha neid jälle.
Viimati oli võimalus hirvekaamera ees jälgida viie emisega ja tosina triibulise põrsaga seaperet möödunud aastal 15. mail. Enne seda oli aga siin Tehumardi kandis kaamera ees pea kolme aasta jagu metssigade osas “tükk tühja maad”.

Seekord koosnes seakari kahest emisest ja 4-5 möödunud kevadel sündinud kesikust. 


Paar hirvepulli on juba sarvedest lahti saanud, eks see on nii varematel aastatel olnud, et sarvede heitmisega on tehtud algust kõige varem veebruari viimasel nädalal või märtsi esimestel päevadel. Nii ka sellel hilistalvel. Nädala, paari jooksul saab sarvede heitmine hoo sisse, eks näis, palju neid platsile ka pudeneb.

Lisa kommentaar

Email again: