RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
18. mai, 2020

Haruldased külalised hirveplatsil

Viimase kolme aasta jooksul pole hirvekaamera ees olnud võimalik kordagi näha varemalt Saaremaal nii arvukat looma nagu seda on olnud metssiga.


Eestis tuvastati sigade aafrika katk esmakordselt metssigadel 2014. aasta septembri alguses Valgamaal Hummulis. Saaremaa metsa jõudis seakatk 2016. aastal, selle kinnituseks oli 24. augustil Matsiranna küla lähistelt jahimeeste poolt leitud seakatku surnud laip. Küllap 2017. aasta jaanuaris hirvekaamera ees nähtud üksik kesik oligi viimane elus metsiga siin Tehumardi kandis.

Üllatus oli suur kui nüüd, üle kolme aasta hiljem 15. mai õhtul, saabusid siia viis metssiga tosina triibulise põrsaga. Põrsastega karja täiskasvanud liikmed olid kõik emasloomad, hilisõhtul korraks söödaplatsile uudistama tulnud üksik metssiga võis olla ehk kult. On tore, et Saaremaa metsseapopulastsioon saab jälle tuult tiibadesse. Kas ka kõigi jaoks?


Lisa kommentaar

Email again: