RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
27. märts, 2015

Haned rändavad

Suur-laukhanede (Ansel albifrons) massilise rände aeg on kätte jõudnud. Neljapäeva, 26. märtsi hommikul oli Jüri aleviku lähistele põldudele jõudnud laskuda juba tuhandeid suur-laukhanesid ja nende parvi lisandus järjest juurde. Vägev vaatepilt.
Meilt läbirändavad laukhaned on teel talvituspaikadest Saksamaal ja Hollandis pesitsusaladele Põhja-Venemaa põhjaosas. Eesti on suur-laukhanedele tähtsaks rändepeatuspaigaks ja koondumispaigaks, seepärast nad peatuvadki meie orase- , talirapsipõldudel ning rannaniitudel nii arvukalt ja pikka aega.   Suur-laukhani meil ei pesitse, üksikuid linde on nähtud aga talvitumas. 

Suurte laukhaneparvedega rändavad sageli koos ka vähesel arvul teisi haneliike, eile jäid silma rabahaned. Kuid binokliga tasuks alati uurida, ega nende sappa pole end  haakinud mõni linnuharuldus.
Rabahaned on poetanud end suur-laukhanede parve.


Suur-laukhane kõhualune mustadest triipudest-laikudest muster on kui näpujälg – ainulaadne igale isendile.  

Kommentaarid

28 .mai, 2024
1
1
28 .mai, 2024
1
1

Lisa kommentaar

Email again: