RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
26. mai, 2015

Elu ja olu Naissaarel

Naissaarel on kummaline mõju ja võim panna puu mööda maad roomama. Oskate ehk arvata, millisest puuliigist on juttu?

Naissaarel on kummaline mõju ja võim panna kuused mööda maad roomama. Naissaare läänepoolsel küljel roomab mööda maad Järvesaare kuusk (Träski kuusk), mille läbimõõduks on 12 meetrit! 2014. aastal eemaldati roomava kuuse kõrvalt noored männid, mis varjutasid kuuske ning halvendasid oluliselt kuuse valgustingimusi. Käesoleva aasta mais käisin asja kohapeal vaatamas, sest oma silm on ikka kuningas! Võtsin jalgratta ühes ning sõitsin reisilaev Monica`ga Naissaarele. Kohale jõudes selgus, et kuusk tunneb ennast hästi, noored võrseotsad särasid oma helerohelise värviga kaugele-kaugele. Tehtud tööga võib igati rahule jääda! :)

Soovitan kõigil korra elus Naissaarel ära käia, sest silmailu ning eriskummalisi vaatamisväärsusi jagub seal kuhjaga. Selleks, et tekiks väike isu, huvi ja soov, lisan siia mõned "isutekitajad"! :)

Raudne ratsu oma esimesel paadisõidul:


Lummavad vaated:
Sattusin peale tapatööle. Loodus oma kõige ehedamas olekus:


Roomav Järvesaare kuusk (Träski kuusk):Sõdade pärand - varemed, raudtee, meremiinide kestad:
Reisilaev Monica:


Ilusat Eestimaa avastamist! :)

Lisa kommentaar

Email again: