RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
27. juuli, 2015

Aegna võlud ja valud

Eestimaa Looduse Fondi juhtimisel taastati 2013. aasta septembris Aegna saarel 0,64 ha suurusel alal kuiva nõmme elupaigatüüpi, kus tänaseks sumisevad kimalased ja liuglevad liblikad! Super!

Tallinnast vaid 14 kilomeetri kaugusel asuv Aegna saar on üpris väike. Saare pindala on kõigest 2,93 ruutkilomeetrit ning ca 70% saarest on kaetud metsaga, mistõttu on see ideaalne sihtpunkt matkajatele. Kuna saare põhja- ja lõunakaldal on idüllilised liivarannad siis ei ütle reisist saarele ära ka suvitajad. Kuid seejuures ei tohiks unustada, et kogu saar on kaitse all Aegna Maastikukaitsealana ning saarel viibides tuleb ennast kurssi viia looduskaitseliste piirangutega!

Aegnale saab reisida laevaga, kuhu saate soovi korral peale võtta ka jalgratta. Mina kasutasin seekord Kihnu Veeteede teenuseid ja nautisin meresõitu laevaga "Vesta" ning otseloomulikult võtsin jalgratta ühes. Vesta on ehitatud 1971. aastal Venemaal ja kodusadamaks on tal hoopiski Kihnu, mitte Tallinna Kalasadam või Aegna sadam. Vesta on küll aeglane (sõit saarele kestab ca 60 minutit) aga igati väärikas!Talguobjekt jääb Aegna saare kirdenurka ehk Lemmiku ninale, mis on kaardil tähistatud numbriga 18 (kaart: www.aegna.ee):

Teel objektile kostitas Aegna mind suurte ja magusate mustikatega, kuid kohe pidin nende eest valusat hinda maksma. No mis sa teed, tuli Aegna saarele andameid anda, seekord sai valatud verd ning lömastatud päikseprille!Talguliste tuleb aga suur-suur aitäh öelda kuna nõmm oli lummav - nii palju õisi, nii palju suminat! :)Lisaks sellele kaunile nõmmele on Aegna saarel veel palju muudki ilusat, põnevat ja vinget! Rändrahnud, kivikülvid, Peeter Suure Merekindluse laskemoonalaboratoorium ja garnisoni ohvitseride kasiino. Saarel on mitu tähistatud matkarada ning lummavad liivarannad, kus päiksepaistel peesitada või hoopis rattaga rallida. :)Soovitan soojalt - minge Aegnale aega veetma! :)

Lisa kommentaar

Email again: