Kampaania tutvustus

Kampaania „Loodusega koos“ korraldaja RMK soovib tänavuse 2010. aasta tegevustega lähendada inimest loodusega, mõtestada looduse rolli inimese jaoks ja teadvustada nii looduskaitse 100. sünnipäeva (vaata lisaks) kui ka loodust hoidvaid käitumisjuhiseid.

Ülevaade RMK kampaania tegevustest:
  • 100 üritust. Korraldame loodusesõbra üritusi üle Eesti ja läbi terve aasta. Leia endale lähimad ja enim huvipakkuvad üritused ning tule osalema. Üritustega saad tutvuda siin.
  • Konkursid. Korraldame 5 konkurssi, mis pakuvad nii osalemis- kui kaasaelamisrõõmu erineva andega inimestele: „100 soovi ja palvet“ sõnaosavatele lausungite edastamiseks, „100 metsapilti“ visuaalsete teoste loomiseks, „100 tordiretsepti“ omaloominguliste tortide valmistamiseks, „100 looduse postkaarti“ koolilastele postkaartide joonistamiseks ja „100 lemmikut looduses“ meile kõigile arvamuse avaldamiseks ja lemmikpaikade hindamiseks. Konkurssidega saad tutvuda siin.
  • Matka- ja muusikaüritused rahvusparkides. Ajavahemikul 22. maist – 28. novembrini toimub 5 matka- ja muusikaüritust Eestimaa rahvusparkides. Ürituse matkaosas pakume juhendatud retke, mis aitab mõista rahvuspargi pärandit ja selle paiga looduse eripära. Järgneval kontserdil astuvad üles Riho Sibul, Robert Jürjendal, Jaak Tuksam ning Aleksei Saks. Igal kontserdil teeb kaasa ka külalisesineja, kelleks on kas Andre Maaker ja õed Taulid, Untsakad, Erko Niit, Bonzo või Tõnis Mägi. Kontsertide sõnalised ja luulelised vahepalad esitab Vladislav Koržets.  
  • Looduskaitse sünnipäevapidu. 14. august 2010 on looduskaitse 100. sünnipäev. Tähistame seda üheskoos kõigis RMK looduskeskustes, kus ütleme oma head soovid loodusele ja korraldame ühise tordisöömise. Sünnipäeva peaüritus toimub selle sündmusega seotud paigas Loonal, Saaremaal. Kavas sünnipäeva pidustused.
  • Loodushariduse õppeprogrammid. Suurte sulade saatel alustame RMK kevadiste loodusharidusprogrammidega. Sel kevadelgi ei saa me üle ega ümber kevadise looduse avastamisest ning tundmaõppimisest, looduses liikumise oskuste lihvimisest. Käesoleval aastal pöörame eraldi tähelepanu looduskaitse 100. sünniaasta tähistamisele programmiga "Loodusega koos". Täpsemat infot sügisprogrammide kohta loe siit.

Kõik tegevused ootavad lahkeid kaasalööjaid ja on kõigile tasuta.

Ela kaasa toimuvale siin veebilehel, jälgi pidevalt täienevat infot, uudiseid, osale oma loominguga konkurssidel või hinda esitatud töid, vaheta mõtteid Facebookis ja vaata kampaania reklaame ning toimunud ürituste fotosid.


Kuula „Loodusega koos“ kampaania tunnuslaulu „Mets on rohkem kui mõistame mõõta“ Autorid: Riho Sibul (viis) ja Vladislav Koržets (sõnad).
Juttu tunnuslaulu saamisloost loe siit.

Vaata teleklippe:
 
 


Kui teleklipid ei mängi, siis vaata siit Anne Reemann, Heinz Valk, Roman Zaštšerinskikoolipoiss Kaspar, Hendrik Relve.

RMK siiras tänu kuulub inimestele, kes nõustusid osalema kampaania reklaamides: Anne Reemann, Heinz Valk, Roman Zaštšerinski, Jelena Glebova, Riho Sibul, Hendrik Relve ja koolipoiss Kaspar.

Täname südamest inimesi, kes löövad kaasa meie žüriides: Doris Kareva, Anu Lamp, Anne Reemann, Vladislav Koržets, Hendrik Relve, Allan Kuning, Roman Zaštšerinski,  Andres Olesk, Heinz Valk, Heino Prunsvelt, Jarek Jõepera ja Ruth Huimerind. Aitäh!

Lähemad üritused üle Eesti