Taimlajuht Valdur

Käbist saadud väike seeme on metsa eluringis asendamatu tegelane - metsa algus. Käbisid korjatakse raielangilt või seemlast. Õigest kohast korjatud ja hoolikalt hoitud käbist kasvab uus kõrge puu, mis veelgi rohkem süsinikku seob.

Sugugi mitte iga aasta pole hea käbiaasta. Mulluse korraliku männikäbi saagi üle rõõmustab RMK Räpina seemlas taimlajuht Valdur.


Valdur, kuidas sa oma tänase tööni jõudsid?
Oma tänase tööni jõudsin läbi juhuse. Tahtsin oma ellu mingisugust muutust ja jäi silma RMK töökuulutus Räpina taimla tööjuhi kohale. Tundus huvitav väljakutse.


Milline on sinu harilik tööpäev?
Igas päevas on midagi uut ja tööd erinevad hooajati. Talvisel ajal ma korraldan seemlate hooldust ja käbide varumist. Kevadest organiseerin metsataimede ülesvõtmist ja saatmist metsakasvatajatele. Samuti tegeleme metsataimede väetamise ja taimekaitsega ning valmistame ette põllud uute metsataimede koolitamiseks. Suur rõhk on suvisel metsataimede hooldamisel. See tagab metsataimedele head kasvutingimused ja metsa läheb korralik taim, kellel on eeldused suureks puuks kasvada.


Kuidas sinu töö aitab kaasa kliimajalajälje vähendamisele?
Puu seob süsinikku ja puittooted talletavad süsinikku endas, mis tähendab seda, et süsinik ei lähe puidu lagunedes atmosfääri. Puidu kasutamine ei põhjusta kliimamuutusi nii suurel määral kui alternatiivsete materjalide, näiteks plastiku ja taastumatute loodusvarade kasutamine.

Mis sulle su töö juures meeldib?
See töö annab rahulolu, kui vaatan meie metsi kasvamas, sest tean, et selles on suur osa ka RMK Räpina taimlal. Minu töö juures meeldib mulle ka see, et saan oma tööd iseseisvalt organiseerida.

Mida teed tööst vabal ajal?
Vabal ajal ehitan kodus, kasvatan maarjakaske ning mängin indiakat ja korvpalli. Olen mitmekordne Põlvamaa meister ja karikavõitja korvpallis.