RMK metsaistutustalgud


Kuupäev:
18. mai
Asukoht
 • Kuusalu vallas Harjumaal - juhis kohale tulekuks
  Harjumaal Kuusalu vallas, Võllaskatkul kvartalitel QS094-7 ja QS095-1.
  Sõites mööda Piibe maanteed tuleb keerata Jägala jõe silla juurest Kiiu poole. Narva maanteed pidi sõites keerata Kiiu viaduktilt Soodla poole. Istutustalgute asukoht jääb tee äärde ja on märgistatud RMK viitadega.
 • Kohila vallas Raplamaal - juhis kohale tulekuks
  Talgud toimuvad Raplamaal Kohila vallas Hageri aleviku lähedal ca 1,5 km kaugusel asulast, kvartalitel QS094-7 ja QS095-1.
  Istutustalgute asukoht jääb tee äärde ja on märgistatud RMK viitadega.
 • Kooraste külas Põlvamaal - juhis kohale tulekuks
  Istutustalgud toimuvad Põlvamaal Kanepi vallas Kooraste külas, Koorastest umbes 1 km Vidrike suunas kvartalil EV024.
  Istutustalgute asukoht jääb tee äärde ja on märgistatud RMK viitadega.
Eesti Vabariik tähistab sel aastal oma sajanda aasta juubelit. Sama uhket sünnipäeva peab ka Eesti riigimets, mille alguseks loetakse 1918. aasta 13. novembrit, mil alustas tegevust Eesti Riiklik Metsavalitsus.

Kutsume Sind Eesti Vabariigi ja Eesti riigimetsa juubeliaasta puhul
18. mail RMK metsaistutustalgutele
, et uue metsapõlve kasvamapanekuga panna alus uuele sajandi loole. Paneme ühiselt kasvama tulevikumetsa oma lastele ja lastelastele, et saja aasta pärast oleks sel metsal rääkida juba oma lugu.  

Kell 12.00 koguneme istutuslangil. RMK kogenud metsamehed jagavad istutajatele nõuandeid. Istutajad varustame vajalike töövahenditega. 
Kell 13.30 pakume registreerunud osalejatele maitsvat suppi ning võimalust osa saada metsatoa juttudest. Metsatoas pajatame lugusid Eesti metsa ajaloost ja metsa eluringist.
Kell 15.00 lõpetame päeva ühispildi ja istutuspäeva tähistava tahvli paigaldamisega, et jäädvustada uue metsa eluringi algus. 

Soovitusi metsaistutajale:

 • Riietuge vastavalt ilmaoludele. Jalas peavad kindlasti olema kummikud või muud metsatööks sobilikud jalanõud.
 • Võtke kaasa jooki – tööd tehes võib kergesti janu tekkida.
 • Praegusel ajal on metsas juba liikvel ka puugid. •Seega kontrollige teatud aja tagant oma riideid ning koju jõudes raputage need puhtaks.
 • Mõelge, mida tahaksite metsa käekäigu kohta RMK kogenud spetsialistidelt pärida. Söögipausi ajal on metsatoas võimalus teid huvitaval teemal vestelda. 
Ootame istutama töökollektiive, sõpruskondi ja peresid, kes naudivad looduses viibimist. Pane oma seltskond kirja ja aita metsal juured mulda saada!

Registreerimine metsaistutustalgutele lõpeb 17. mai hommikul.

Juhul, kui selgub, et te talgutest siiski osa võtta ei saa, palun andke sellest teada e-posti aadressil kaidi.joesalu@rmk.ee või telefonil
5304 3504.

Registreerumine õnnestus!

Soovin osaleda