Metsa- ja puidutööstuse külastused


Kuupäev:
18. mai
Asukoht
Metsa- ja puidutööstused avavad oma uksed reedel, 18. mail kell 10.00 ja ootavad huvilisi tutvuma oma tegemistega. Tule uudistama tööstuse telgitaguseid!

Kohila Vineer avab huvilistele uksed kell 10.00 ja ringkäik ettevõttes kestab 45 minutit.

Kohila Vineer on 2011. aastal asutatud ja Latvijas Finieris gruppi kuuluv ettevõte. Peamiseks põhitegevusalaks on kasespooni ja - vineeri tootmine ja tootearendus. On heaks näiteks ühest viimase aja suuremast investeeringust Eesti tootmissektoris. Koguinvesteering tehasesse ulatub kuni 80 miljoni euroni. Tehas pakub tööd ca’ 260le inimesele. Oli Raplamaa aasta tööandja 2015.aastal, võitis 2016.aastal Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse poolt välja antavatel ettevõtluse auhindadel aasta välisinvestori auhinna ja Raplamaa Parimate Ettevõtete tunnustamisel auhinna „Äritegu 2016“. Vaata ka Kohila Vineer kodulehte.

Nordic Houses KT avab huvilistele uksed kell 10.00 ja planeeritud külastuse kestus on 15-20 minutit.
Nordic Houses KT põhitegevuseks on puitkarkassmajade projekteerimine, tootmine ja püstitus. 16 tegevusaasta jooksul on Nordic Houses KTst kasvanud ettevõtete grupp, mille eesmärgiks on läbi kogu väärtusahela edendada elurõõmu pakkuvat elamise viisi oma kodus. Nordic Houses KT tehasemajad valmivad keskkonnasõbralikult. 2015 tiitli pälvis Nordic Houses KT OÜ vabaaja-majade arendusprojekt Lõuna-Norras, Ognas aasta tehasemaja tiitli. Nordic Houses KT-l on Kuusalu vallas kaks tootmisüksust: Kosul toodetakse pre-cut mägimajasid, Kolgal elementmaju. Külastajaid oodatakse Kosu tootmisüksusesse. Vaata ka Nordic Houses KT kodulehte.

Toftan ootab oma tegemistega tutvuma kell 10.00 ja aega selleks tuleks varuda 45 minutit.
Toftan toodab nii männi- kui ka kuuse saematerjali. Toftani toodangust valmivad maavärinakindlad majad Jaapanis, majad ja mööbel Põhja-Aafrika riikides, ehituskonstruktsioonid Euroopas, akna-ja uksekomponendid ning sildade ja hoonete talad Eestis. AS Toftan on asutatud 1995. aastal, mil Kesk-Rootsist Toftani külast toodi Lõuna-Eestisse, Sõmerpalu valda vanasse kartulihoidlasse kasutatud saeveskitehnoloogia. Saeveskist, mille tootmismaht Rootsis oli 35 000 m³ aastas, on aastatepikkuse töö ja investeerimise tulemusena saanud suuruselt teine saeveski Eestis ja kolmas Baltikumis. Nüüdseks on välja arendatud ainulaadne tehnoloogiline kooslus, mis võimaldab toota paindlikult saematerjali nii mõõtude kui ka koguste lõikes ning väikeste kadudega. Aastal 2012 oli Toftani tootmismahuks 200 000 m³ saematerjali ning tootlikkus areneb jätkuvalt. Saeveski omanik on AB Karl Hedin.
Aastal 2011 asutati tütarettevõtte Toftani Metsad, mis on tänaseks üks suuremaid erametsaomanikke Kagu-Eestis. AS Toftan on Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu liige. Vaata ka AS Toftani kodulehte.

Registreerimine ringkäigule tööstusesse lõpeb 17. mail kell 16.00.

Registreerumise õnnestumisel saabub teie e-postile kinnituskiri.

Juhul, kui selgub, et te talgutest siiski osa võtta ei saa, palun andke sellest teada e-posti aadressil kaidi.joesalu@rmk.ee või telefonil 5304 3504.

Registreerumine õnnestus!

Soovin osaleda