Laiuse jääksoo taastamine

Milliseid haruldasi linde ja loomi võib terasem silm märgata või kõrv vaikselt olles kuulda soos? Kuidas sookooslus aitab leevendada kliimamuutusi ja vähendada tuleohtu? Miks ja mida Laiuse jääksoos taastati ning kuidas see kõik nüüd välja näeb?

Laiuse jääksoo veerežiimi taastamiseks teostati trassi- ja kujundusraieid, juuriti kännud, likvideeriti kraavivallid ja tootmisväljakute kuivenduskraavide dreenitorud, rajati veetaseme tõstmiseks äärevallid ning ehitati 35 turbapaisu. Need on vaid mõned tööd, mida jääksoo taastamiseks on ette võetud - retkel saad boonusena teada, kuidas see kõik nüüd välja näeb.

Laiuse jääksoo taastamistöödel rajati alale lisaks paisudele ka mitmekülgne seirevõrk, mis annab meile uusi teadmisi jääksoode taastumise ja taastamise kohta.


Retkejuhid Ain Kull
Retke algus 9. august kell 11.00.
Retke pikkus 2,5 km, kestus 3 tundi.
Retke raskusaste kerge, pool retkest kulgeb mööda laudteed, vajalikud matkajalanõud.
Kogunemiskoht Jõgevamaal Laiuse jääksoos, täpse asukoha leiad Google kaardilt.

Kohtade arv on piiratud. Registreerimine lõpeb kohtade täitumisel või retkele eelneval päeval. Registreerumise õnnestumisel saabub teie e-postile kinnituskiri. 

Juhul, kui selgub, et te retkest siiski osa võtta ei saa, palun andke sellest teada e-posti aadressil loodusegakoos@rmk.ee

Registreerumine õnnestus!