Elistvere loomapargi päev


Kuupäev:
19.08
Asukoht
  • Elistvere loomapargis Jõgevamaal - juhis kohale tulekuks
    Sõita Tartust 12 km Jõgeva suunas, seal pöörata paremale (teeviit "Elistvere loomapark 10") ja sõita Elistvere külla.
    Tallinnast tulles sõita Jõgevale, sealt Tartu suunas Tabivereni, kus pöörata vasakule (teeviit "Elistvere loomapark 6") ja sõita Elistvere külla.
RMK Elistvere loomapargis saab näha peamiselt Eesti metsades elavaid loomi võimalikult looduslikus keskkonnas.
Algselt emata jäänud ja viga saanud loomade koduks loodud Elistvere loomapark on nüüdseks saanud koduks nende loomade järglastele ning ka teistest loomaparkidest ja –aedadest vahetamise teel saadud asukatele. Pargi eesmärgiks on jagada loodusharidust ja pakkuda võimalusi metsloomade vaatlemiseks nendele omases keskkonnas.
Elistvere loomapargi päeval heidame pilgu loomapargi köögipoolele ja teeme loomadele söödavihtasid. Peale vihtade valmistamist tehakse juhendajate saatel ringkäik loomapargis ja viiakse mõned vihad ka loomadelel söödaks. Ringkäigule järgneb ühine eine murul, taustaks esinemas kohalikud noored laulu ja tantsuga. Võimalik meisterdada ja läbida nutirada.

Kell 11.00 kogunemine loomapargi külastuskeskuse ees. Räägime RMK külastuskorraldusosakonna poolt tehtavast tööst. Tutvume loomapargi tegevustega.
Kell 11.30 lähme tegudele. Rohusööjate loomade toidulaua rikastamiseks suundume võssa. Saame teada, millised puuliigid sobivad söödavihtade tegemiseks, teeme vihtasid. Tagasi tulles jagame neid ka loomadele.
Kell 13.30 eine murul. Peame piknikku ja kuulame kohaliku valla laste laule.
Kell 14.00 meelelahutuslikud tegevused. Soovijatel võimalus koos juhendajaga minna loomapargi ringkäigule, külastuskeskuses meisterdada mõni meene või proovida uut nutirada.
Kell 15.30 lõpetamine. Saadame osalejad tänusõnadega teele.

Osalemine eeldab ilmale ja tegevustele vastavat riietust. Vajalikud tööriistad, töökindad ja piknikutoit on vastustepäeva korraldaja poolt.
Lisainfo telefonil 525 3395 või elle.maerand@rmk.ee

Kohtade arv on täis!

Registreerumine õnnestus!

Soovin osaleda